ଗୁଡ ଫ୍ରାଇଡେ ଉପରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା

କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଗତ ବର୍ଷ ବି ସବୁ ଫିକା ପଡିଥିଲା । ଏ ବର୍ଷ ବି କରୋନା ମହାମାରୀ ତାର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କମନରେ ଏହି କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ନେଇ ଏକ ଭୟ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଗତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସଠାରୁ ଏହି କରୋନା ମହାମାରୀ ତାର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ଲାଗିଥିଲା । ଏହି ମହାମାରୀକୁ ନେଇ ସବୁ ଫିକା ପଡିଯାଇଛି ।, ଗୁଡ ଫ୍ରାଇଡେ ଉପରେ ଲାଗିଲା କଟକଣାକରୋନା ମାମଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବା ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ (ବିଏମସି) ଗୁଡ ଫ୍ରାଇଡେ ପାଇଁ ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛି।ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଧାର୍ମିକ ପର୍ବ ତଥା କାର‌୍ୟ୍ୟକ୍ରମର ଉତ୍ସବ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲେ।ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଅନୁସାରେ, ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଗୁଡ ଫ୍ରାଇଡେ ପାଳନ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ଧାର୍ମିକ ରୀତିନୀତି ଏକ ସମୟରେ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କ ସହିତ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ଅବଶ୍ୟ, ୫୦ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କ ଛାତ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଏବଂ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଛଅ ଫୁଟର ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ପାଳନ କରେ । ଚର୍ଚ୍ଚର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନିଶ୍ଚିତ କରିବେ ଯେ ସମସ୍ତ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ ସବୁବେଳେ ଉପଯୁକ୍ତ ଭାବରେ ଫେସ୍ ମାସ୍କ / ଫେସ୍ କଭର ପିନ୍ଧିବେ ।, ଗୁଡ ଫ୍ରାଇଡେ ଉପରେ ଲାଗିଲା କଟକଣାଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚର ପ୍ରବେଶ ପଏଣ୍ଟରେ ହାତ ଧୋଇବା / ହାତ ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚର୍ଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି।କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ରହିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚର୍ଚ୍ଚ ଭିତରେ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ୬୫ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟକ୍ତି, ସହ-ରୋଗଗ୍ରସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ୧୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ପିଲାମାନେ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ନଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

Post Your View

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button