କାହିଁକି ‘ତନୁ ୱେଡସ୍ ମନୁ’ ପାଇଁ କଙ୍ଗନା ନଥିଲେ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ?

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ ଚରିତ୍ର ହେଉଛି ‘ତନୁ’ ଯାହା ସେ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ‘ତନୁ ୱେଡସ୍ ମନୁ’ ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ତଥାପି , ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି କଙ୍ଗନା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ ? ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ , ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ପୁଣିଥରେ ହେଡଲାଇନର ଶିକାର ହୋଇଛି ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ପୂର୍ବରୂୁ ସାଇନ୍ କରିଛନ୍ତି ।
‘ତନୁ ୱେଡସ୍ ମନୁ’ ପାଇଁ କଙ୍ଗନା ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଧ ନୁହେଁ କି ?, କାହିଁକି ‘ତନୁ ୱେଡସ୍ ମନୁ’ ପାଇଁ କଙ୍ଗନା ନଥିଲେ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ?ଅଭିନେତ୍ରୀ ନୀତି ଚନ୍ଦ୍ର ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ଟାଣି ନିଆଯାଇଥିଲା , ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଲା ‘ତନୁ ୱେଡସ୍ ମନୁ’ । ଏକ ମନୋରଞ୍ଜନ ପୋର୍ଟାଲକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ନୀତି ଚନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି –“ ତନୁ ୱେଡସ୍ ମନ” ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ମୋତେ ପ୍ରଥମେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା । ମୁଁ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିଷୟରେ ଆର ମାଧବନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିଲି ଏବଂ ସେ ମୋତେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଅନ୍ୟ କିଛି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦସ୍ତଖତ କରାଯାଉଛି । ଆର ମାଧବନ୍ ମୋତେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ କଙ୍ଗନା ରାନଟଙ୍କ ନାମ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । , କାହିଁକି ‘ତନୁ ୱେଡସ୍ ମନୁ’ ପାଇଁ କଙ୍ଗନା ନଥିଲେ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ?ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆଲୋଚନାରେ ନୀଟୁ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟ ‘ ତାଙ୍କ ସହ ଏଭଳି ଘଟଣା ଅନେକ ଥର ଘଟିଛି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପଡନ୍ତୁ ଯବାନମାନେ ଲୋହରୀ ପର୍ବକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉତ୍ପାହ ସହିତ ପାଳନ କରିଥିଲେ , କଙ୍ଗନା ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିବାବେଳେ କହିଥିଲେ –‘ସୁନ୍ଦର’ । ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ , “ଅତୀତରେ ମୋତେ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି । ଲୋକମାନେ ମୋ ଫୋନ ଉଠାଇବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଯାତ୍ରା ମୋ ପାଇଁ ବହୁତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା । ତଥାପି , ମୁଁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ କିଛି ଶିଖିଛି । ମୁଁ ବଲିଉଡରେ ପାଦ ଦେଇ ପାରିଲି ନାହିଁ । କୌଣସି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ କାମ କରିବା ମୋ ହାତରେ ନଥିଲା । ”, କାହିଁକି ‘ତନୁ ୱେଡସ୍ ମନୁ’ ପାଇଁ କଙ୍ଗନା ନଥିଲେ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ?ନୀଟୁ କହିଥଲେ –“ସେତେବେଳେ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଲାଗିଲି ଯେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହିରୋଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ହିରୋଇନ୍ ବାଛିବା ପାଇଁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତି । ମୁଁ ଫିଲ୍ମ ପୃଷ୍ଠଭୂମିରୁ ଆସି ନାହିଁ , ମୁଁ ଅସହାୟ ଥିଲି । ମୁଁ ଭାବୁଥିଲି ଏହା ମୋର ଭାଗ୍ୟ କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋର କାହା ସହିତ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ ନାହିଁ । ମୁଁ ତଥାପି ବଲିଉଡରେ କାମ କରିବାକୁ ଚାହିୁଁଛି । ଆଜିକାଲି ମୁଁ ଆନନ୍ଦ ଏଲ୍ ରାୟଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି । ମୁଁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଯୋଜନା କରି ନାହିଁ । ”

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ତନୁ ୱେଡ୍ ମନୁ’
‘ତନୁ ୱେଡ୍ ମନୁ’ ଆନନ୍ଦ ଏଲ୍ ରାୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କଙ୍ଗନା ରାନୱତଙ୍କ ଅଭିନୟ ତାଙ୍କୁ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏକ ନୂତନ ପରିଚୟ ଦେଇଥିଲା । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ‘ତନୁ ୱେଡସ୍ ମନୁ ରିଟର୍ନସ୍ ’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଗ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପାଇଁ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି ।

Post Your View

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button